logo-black

اخبار

شرکت كشت و صنعت امام خميني(ره)

انتخاب شركت كشت و صنعت امام خميني(ره) بعنوان يكي از شركت برگزیده کشوری استان خوزستان

خوزستان استان برتر در همایش تقدیر از واحدهای صنعتی و خدماتی سبز کشور
1399-12-13 08:56:51

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان - ۱۰ واحد صنعتی و خدماتی خوزستان در بیست و دومین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز کشور موفق به دریافت لوح و تندیس سبز کشور شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- در  بیست و دومین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز، ۱۰ واحد صنعتی و خدماتی استان خوزستان موفق به کسب لوح و تندیس سبز کشوری شدند.

محمد جواد اشرفی مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان این مطلب گفت: استان خوزستان با ۱۰ واحد صنعتی و خدماتی، رتبه نخست صنایع سبز کشور را به خود اختصاص داده است.
وی افزود : در بیست و دومین همایش واحدهای صنعتی،خدماتی و معدنی سبز (سال ۱۳۹۸ ) تعداد ۲۵ واحد صنعتی و خدماتی ثبت نام کردند که پس از بررسی و ارزیابی واحدها در استان خوزستان ، تعداد ۱۷ واحد صنعتی و خدماتی برای شرکت در همایش به دبیرخانه همایش (سازمان حفاظت محیط زیست) معرفی شدند که از میان آنها ۱۰ واحد انتخاب شده و لوح و تندیس سبز دریافت کردند .
 او با بیان این مطلب که این واحدهای صنعتی از نظر مدیریت آلاینده‌های هوا، آب، انرژی،پسماند و آموزش و...ارزیابی می‌شوند ، افزود: این واحدها ابتدا توسط کارشناسان استانی و سپس در کارگروه ملی بررسی شده‌اند.
اشرفی هدف از انتخاب صنایع سبز را تشویق صاحبان صنعت برای رعایت شاخص‌های محیط زیستی دانست.
در بیست و دومین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز که با حضور عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط‌ زیست و دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت در سالن همایش سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد ، ۶۵ واحد صنعتی ، خدماتی و معدنی ( ۴۶ واحد صنعتی ، ۱۸ واحد خدماتی و ۱ واحد معدنی) به عنوان واحدهای سبز در سطح ملی انتخاب شدند که از میان ۵ واحد به عنوان صنعتی برگزیده سبز و ۴ واحد به عنوان خدماتی برگزیده انتخاب شدند.
از استان خوزستان شرکت پتروشیمی مارون به عنوان صنعت سبز برگزیده کشوری معرفی شد و پتروشیمی فن آوران ، پتروشیمی لاله ، پتروشیمی امیر کبیر ، شرکت فولاد اکسین خوزستان ، شرکت سیمان بهبهان ، شرکت سیمان خوزستان ، کارخانه شکر شرکت کشت و صنعت امام خمینی ، کارخانه شکر کشت و صنعت کارون به عنوان واحدهای صنعتی سبز و شرکت نفت پاسارگاد واحد ماهشهر به عنوان واحد خدماتی سبز معرفی شدند.

آخرین اخبار

همه ی اخبار